Kust seda säästmisdistsipliini tekitada?

Okei, ma kirjutasin, et investeerimine on suhteliselt igav (ja on ka jätkuvalt) aga ilmselt mingi hasart on tekkinud, et võiks äkki pingutada selle nimel, et investeeritavad summad natukene suuremad oleks. Siin viimased kuud olen saanud ainult kasvukontole raha panna (püsikanne kannab sunniviisiliselt) ja Mintosesse lisamiseks pole jaksu enam olnud.

Ma pole selle olukorraga üleliia rahul nüüd kui pihta on hakatud selle investeerimise asjaga ja siis mõtlen, et okei olen kuidagi usinam. Mitte, et ma ei oleks väga usin (tegelikult ei ole), aga ma ei ole enda meelest ka täiesti mõttetu kulutaja kuna mingid säästud on kogu aeg mul elus olnud. Mis sest, et pisikesed, aga olemas.

Siis aga soovitas üks sõber, kellele ma olen kurtnud, et raha võiks säästa, üht blogi kus kirjutati vist kogumispäeviku grupis olnud toidukuu põhjal kuidas 50 euroga nädalas head süüa teha. Tegemist oli mitmeliikmelise perega, ehk siis mitu suud 200 euroga kuus toidetud. Ha.

Ütleme, et minu pere on väike, 3 inimest, aga igakuised kulutused toidueelarvele on umbes vahemikus kosmiline-astronoomiline. 50 eurost nädalas olen ma nii kaugel kui siga presidendi vastuvõtust.

Okei, uurisin puurisin, mida asjalikku tehti ja tundus, et säästmiseks on kahte asja vaja, esiteks võimekust ennustada ette, mida tahad terve nädala süüa (mul puudub) ja oskust suvalistest toiduainetest teha mingi instagrami vääriline pala valmis (mul samuti puudub).

Lootust ei tasu aga kaotada, eks? Ma ei hakka üldse nalja tegemagi, et ma siin mingi 50 euroga nädalas midagi ära teen, selleks armastan ma vist liiga palju snäkke ja rämpstoitu. Aga tuleb uskuda, et inimene on õppimisvõimeline ja katsetada kuidagi oma harjumusi muuta. Üritan siis leida enda seest mingi sisemise kokandusfanati või menüügenereerija üles ja veidi olukorda parandada. Isegi kui nädalas 10 eurot toidueelarvelt maha nühkida, siis jaguks raha vast ka Mintosesse. Ja ruumi seda 10 eurot säästa on eelarves hetkel küll ja küll.

Advertisements

One thought on “Kust seda säästmisdistsipliini tekitada?”

  1. Kuidas sul selle kokkamise ja investeerimisega siis viimasel ajal läheb? Ma olen ka mõttes alati suurem kokkaja, kui päriselt välja kukub. Nii palju igasuguseid lihtsaid poolfabrikaate saab poest osta…

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s